JIŘIČKY


Dětský pěvecký sbor JIŘIČKY v současnosti sdružuje více jak šedesát chlapců a děvčat ve věku 7 až 17 let z Mladé Boleslavi a okolí. Sbor byl založen v září 2004 v Mladé Boleslavi Jiřinou Jiřičkovou. Od 1. ledna 2005 sbor působí v rámci občanského sdružení Jiřičky MB a od 1. října 2006 se JIŘIČKY scházejí pod křídly Základní umělecké školy Mladá Boleslav. JIŘIČKY jsou rozděleny na přípravný sbor JIŘIČKY MINORKY, který tvoří děti zpravidla 2. až 5. tříd, a hlavní sbor JIŘIČKY, jenž navštěvují děti starší. Obě oddělení sboru se scházejí každé pondělí v odpoledních hodinách v koncertním sále ZUŠ.

JIŘIČKY koncertují samostatně, ale rovněž na společných koncertech například s dětským pěveckým sborem PTÁČATA z Mladé Boleslavi či dospělým smíšeným sborem BOLESLAV a účastní se festivalů a přehlídek dětských pěveckých sborů. Již tradičně se pak JIŘIČKY v Mladé Boleslavi podílejí na hudebně jevištních projektech. V roce 2011/2012 JIŘIČKY nastudovaly a v Městském divadle v Mladé Boleslavi uvedly muzikály pro děti Houby a Alibaba a čtyřicet Přemysla Kočího.

Kromě řady vystoupení v Mladé Boleslavi i dalších městech spolu Jiřičky zažívají také spoustu legrace během nácviku skladeb. Tradicí se stalo pro starší Jiřičky například pizzové či spacákové soustředění, pro mladší Jiřičky soustředění bábovkové. Vždy na jaře pak Jiřičky absolvují víkendové soustředění v Českém ráji.

V roce 2010 natočili CD ve studiu ZUŠ Mladá Boleslav.

Obě oddělení sboru vede PhDr. Jiřina Jiřičková, PhD., ve sboru dále působí korepetitorka Markéta Šnajdrová

a asistentka sbormistryně Mgr. Lenka Václavíková. 

JIŘIČKY mají vlastní webové stránky www.jiricky.estranky.cz