Akordeonový a kytarový den

03.04.2023

Dne úterý 4. dubna 2023 se koná v naší budově školy jedinečná akce: Akordeonový a kytarový den (viz příloha). Jejím hlavním programem jsou semináře se špičkovými pedagogy a výkonnými umělci panem Tomášem Hoňkem (kytara) a Ladislavem Horákem (akordeon), které probíhají souběžně v našich sálech. Žáci se mohou v rámci seminářů účastnit jak přímé spolupráce s lektory, tak jen jako posluchači a jsou koncipovány tak, aby byly přínosem pro zasvěcené v oboru i pro širší veřejnost. Součástí je i výstava nástrojů s ukázkami hry.

Program

10:00 a 14:00

  • AKORDEONOVÉ A KYTAROVÉ SEMINÁŘE,
  • UKÁZKOVÉ HODINY,
  • PREZENTACE HISTORICKÝCH I MODERNÍCH NÁSTROJŮ,
  • ÚDRŽBA A SEŘIZOVÁNÍ NÁSTROJŮ,
  • BESEDY

17:30

  • KONCERT LADISLAVA HORÁKA, TOMÁŠE HOŇKA, SOUROZENCŮ ŠULCOVÝCH A ŽÁKŮ ZUŠ MLADÁ BOLESLAV

Tomáš Honěk (1985)

vystudoval hru na kytaru na Konzervatoři Pardubice (2006) ve třídě prof. Stanislava Juřici a na Janáčkově akademii múzických umění v Brně (2010) pod vedením prof. Martina Myslivečka a prof. Vladislava Bláhy. Během studií získal několik cen z národních a mezinárodních soutěží (Kutná Hora, Bělehrad, Aschaffenburg atd.). Pravidelně se účastnil kytarových festivalů v ČR i v zahraničí (Mikulov, Vídeň, Koblenz, Split, Bělehrad atd.) a studoval v mistrovských třídách Thomase Offermanna, Jense Wagnera, Aniella Desideria, Costase Cotsiolise, Zorana Dukiće, Pabla Marqueze, Leo Brouwera, Marca Sociase a dalších.

Od roku 2007 působí koncertně v komorním souboru Duo Teres (s první houslistkou PKF - Prague Philharmonia Luciou Fulka Kopsovou). Tento soubor má na svém kontě několik ocenění z mezinárodních soutěží. Doposud vydalo duo tři alba u společnosti ArcoDiva s novými skladbami od takových osobností jako jsou např. Lukáš Hurník, Ondřej Kukal, Karel Růžička, Martin Brunner, Matej Benko, Štěpánka Balcarová, Juraj Filas a také ve spolupráci se sopranistkou Lucií Silkenovou a jazzovou zpěvačkou Markétou Foukalovou.

Od roku 2015 studoval stavbu klasických kytar v ateliéru mistra kytaráře Martina Šuka v Poděbradech. V současnosti působí ve svém kytarářském ateliéru v Praze a také vyučuje na ZUŠ Taussigova.